З одного боку, оновлення та нові версії службових програм призначені для того, щоб полегшити роботу користувачам, але з іншого боку – іноді встановлювати черговий варіант програми здається надто складним завданням, особливо якщо доводиться обчислювати всі нововведення самому. Тому, якщо ви замислюєтеся про оновлення реляційної СУБД, ми пропонуємо цей порівняльний аналіз двох версій MicrosoftSQLServer – від 2012 і 2014 року.

Для початку хочемо нагадати, що у версіях що 2012, що 2014 так і залишилося три основні випуски: Enterprise (для найбільш складних операцій на корпоративному рівні), Business Intelligence (для бізнес-аналітики вищого класу) і Standard (базовий рівень аналізу даних).

Microsoft SQL Server 2012

Microsoft SQL Server 2014

На кожну активну ліцензію SQL Server 2012 видається одна пасивна ліцензія для аварійного відновлення.

Після аварії основна ліцензія призначається на резервний сервер (при цьому перепризначення не може бути здійснено раніше, ніж після закінчення терміну 90 днів).

У стандартній версії ліцензія на аварійне відновлення є перевагою SoftwareAssurance, при цьому опція License Mobility усуває необхідність очікування протягом 90 днів. У BI-версії 2014 року у разі пакетної обробки завдань немає потреби закуповувати спеціальні СAL-ліцензії.

У версії Enterprise2012 використовувався двигун Hekaton.

У версії Enterprise2014 Hekatonзамінили на In-MemoryOLTPдвигун, який збільшив продуктивність деяких додатків в 20 разів порівняно з результатами Hekaton. Щоб відстежити покращення в тому, як тепер працюють ваші бази даних, достатньо використовувати аналітичний інструмент AMR.

У SQLService2012 групи доступності AlwaysOn збільшили можливості захисту множинних баз даних за рахунок створення чотирьох вторинних реплік.

У SQLService2014 кількість вторинних реплік, створених групами доступності AlwaysOn, збільшилася з чотирьох до восьми. Також у цій версії з'явилася можливість інтеграції з WindowsAzure, що допомагає створювати додаткові асинхронні групи доступності реплік у разі аварійного відновлення.

Опція автоматичного шифрування баз даних при резервному копіюванні відсутня, необхідно було задіяти програми з боку.

Вбудоване внутрішнє автоматичне шифрування даних під час створення резервних копій.

У SQLServer2012 було надано Columnstore індекс, який допомагав покращити продуктивність масштабних запитів, але, на жаль, не синхронізувався при змінах у таблиці автоматично.

У версії 2014 року індекс Columnstore був дещо видозмінений та оформлений як кластерний колонковий індекс. Його незаперечні переваги перед попередньою версією – це синхронізоване оновлення, підвищена продуктивність та покращення стиснення даних до двох разів.

Варто також окремо відзначити інтеграцію випуску BusinessIntelligence2014 із програмами Office365, а також інструментами Excel. Нові можливості, надані такою інтеграцією, є такими:

-           PowerPivot (можливість розширеного аналізу інформації)

-           PowerView(інструмент візуалізації та навігації)

-          PowerQuery (додавання до стандартних баз даних зовнішніх ресурсів)

-           PowerMap(візуалізація карт у 3-D).